DOLAR 32,4456 -0.03%
EURO 34,8065 0%
ALTIN 2.478,960,69
BIST 9.530,47-0,18%
BITCOIN 2001104-3,63%
Düzce
26°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CEVDET ATAY ŞIRNAK’A ATANDI… DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN OLDU
5169 okunma

CEVDET ATAY ŞIRNAK’A ATANDI… DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN OLDU

ABONE OL
10/08/2023 10:45
CEVDET ATAY ŞIRNAK’A ATANDI… DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valiler kararnamesi yayınlandı. Düzce Valiliği görevine İller İdaresi Genel Müdürü Selçuk Aslan getirildi. Düzce Valisi Cevdet Atay ise Şırnak Valiliğine atandı.

Eski Düzce valilerinden Samsun Valisi Zülkif Dağlı Çorum’a, Ali Fidan Nevşehir’e atandı. 

Düzceli valiler İsmail Ustaoğlu Balıkesir Valiliği’ne, Aziz Yıldırım Trabzon Valiliği’ne Ersin Yazıcı ise Malatya valiliğine atandı.

SELÇUK ASLAN KİMDİR?

1978 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamlayan ASLAN, yükseköğrenimini 1998’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayarak lisansüstü çalışmalara başladı. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bilim Dalında “Kovancılar’ın Sosyal Yapısı” konulu tezinin kabulü ile bitirdi.

Memuriyet hayatına 2000 yılında Maliye Bakanlığında başlayan ASLAN, Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 27 Aralık 2001 tarihinde Edirne ilinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Kaymakam adaylığı döneminin sonunda katıldığı 89. Dönem Kaymakamlık Kursunu dönem birincisi olarak tamamlayarak Kayseri ili Tomarza ilçesi Kaymakamlığına asaleten atandı.

Daha sonra sırasıyla;

15 Nisan 2005-12 Ekim 2006 tarihleri arasında Kayseri-Tomarza Kaymakamı,

27 Ekim 2006-01 Eylül 2008 tarihleri arasında Bingöl-Yayladere Kaymakamı,

15 Eylül 2008-15 Ağustos 2012 tarihleri arasında Elazığ-Kovancılar Kaymakamı,

30 Ağustos 2012-15 Aralık 2016 tarihleri arasında Rize-Pazar Kaymakamı,

15 Aralık 2016-27 Şubat 2018 tarihleri arasında Çorum-Osmancık Kaymakamı,

28 Şubat 2018-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında Mülkiye Müfettişi olarak görev yaptı.

Asli görevleri sırasında;

13 Mart 2017-15 Şubat 2018 tarihleri arasında Suriye Görev Gücü kapsamında Kilis Koordinasyon Bölgesi Genel Koordinatörlüğü ve Çobanbey İnsani Yardım Koordinatörü,

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ-Sivrice merkezli deprem afeti sonrası, 27 Ocak 2020-25 Mart 2020 tarihleri arasında Afet Koordinatörü,

22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanılan Giresun-Dereli sel afeti sonrası, 19 Eylül 2020-02 Temmuz 2021 tarihleri arasında Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili,

11 Ağustos 2021 tarihinde Kastamonu ilimizde yaşanılan sel afeti sonrası, 15 Ağustos 2021-12 Mayıs 2022 tarihleri arasında Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili olarak geçici görevlerde bulundu.

Son olarak 12 Mayıs 2022 tarihli ve 31833 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı.

Son kararname ile Düzce valİliğine atandı. .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.