DOLAR 31,6018 0.09%
EURO 34,3574 0.07%
ALTIN 2.160,310,55
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 21117203,19%
Düzce
17°

KAPALI

16:31

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

DÜZCE VALİLİĞİ 378 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI SAĞLIYOR
484 okunma

DÜZCE VALİLİĞİ 378 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI SAĞLIYOR

ABONE OL
28/08/2023 15:58
DÜZCE VALİLİĞİ 378 KİŞİYE İŞ İSTİHDAMI SAĞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

11 Eylül’de açılacak olan okullardaki personel açığının giderilmesi için Düzce İŞKUR İl Müdürlüğü ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalandı. Bu kapsamda, TYP ile 378 kişinin Düzce İl Genelindeki okullarda 378 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Düzce Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

“Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde İlimiz merkez ve ilçelerindeki okullarda yardımcı hizmetli olarak çalıştırılmak üzere 378 kişiye yönelik dokuz aylık dönem için Toplum Yararına Projesi yapılması kararlaştırılmıştır. Başvurular 28/08/2023-1/09/2023 tarihleri arasında ALO -170 iletişim hattı üzerinden veya İŞKUR internet sayfasından (www.iskur.gov.tr) alınacaktır.

Programa başvuracak adaylarda aşağıda listelenen hususlar aranacaktır.

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,  TYP başvuru tarihinde işsiz olmak,  18 yaşını tamamlamış olmak,  İl sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,  Emekli ve malul aylığı almamak,  Öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç)

TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir.  Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste oturanların, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin net tutarının bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler ile 6284 sayılı Kanun kapsamında olanlar için bu şart aranmaz.  Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar katılamazlar.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

Seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde aynı adreste oturan kişilerden birden fazla kişinin isminin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ ye katılacaktır.  Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılmamış olmak ve yasaklı olmamak ya da yasaklılık süresi dolmuş olmak.

Yukarıda ifade edilen hususlar çerçevesinde belirlenen asil liste İl Müdürlüğümüzce kurum ilan panosunda duyurulacaktır.”


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.