DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BIST 11.064,850,37%
BITCOIN 19140081,25%
Düzce
31°

AÇIK

03:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’li Meclis Üyesinin Hataları Yüzünden CHP Akçakoca’da Kan Kaybediyor
4153 okunma

CHP’li Meclis Üyesinin Hataları Yüzünden CHP Akçakoca’da Kan Kaybediyor

ABONE OL
12/01/2023 14:03
CHP’li Meclis Üyesinin Hataları Yüzünden CHP Akçakoca’da Kan Kaybediyor
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Akçakoca Belediye Meclisi’nin CHP’li meclis üyesi Özgür Seçkin’in meclis oturumlarında yaptığı kabul edilemez hatalar nedeniyle, Cumhuriyet Halk Partisi ilçede kan kaybediyor.

Ersin Gümüş ile birlikte CHP’yi Akçakoca belediyesinde temsil eden iki meclis üyesinden biri olan Özgür Seçkin’in halkın ve emekçilerin çıkarına yönelik kararlara karşı durması, belediye yönetimi ve diğer meclis üyelerinden tepki almakla kalmıyor; CHP tabanınından da tepki çekiyor.

Aquaparka karşı çıkarak turizme karşı olduğunu gösterdi

2021 yılı Haziran ayı meclis oturumunda ele alınan en önemli gündem maddesi ilçeye yapılması planlanan aquaparkın yapımına dönük maddeydi.

O oturumda, ilçe turizmine taze kan taşıyacak olan aquapark yapımı konusunda yapılan oylamaya karşı çıkan CHP’li meclis üyesi Özgür Seçkin’in bu tavrına akıl sır erdirilememiş, ilçenin turizm sektöründen çok sayıda işletmeci kendisini kınamıştı.

CHP’li meclis üyelerinin hayır oylarına karşılık, aquapark yapım işinin Bakanlık ile birlikte yapım ve ihale edilme süreçleri diğer meclis üyelerinin evet yönünde oy vermeleri sonunda oy çokluğuyla kabul edilirken, ilçeye yapılması planlanan bu denli büyük projeye karşı duran Özgür Seçkin’e CHP tabanından da eleştiriler yönelmişti.

Seçkin, dükkanları yanan esnafa yapılacak yardıma karşı tavır almıştı

2021 yılı Ekim ayı Belediye meclisi toplantısında ele alınan konulardan biri de Çınar caddesinde yanan iki işyerine belediye tarafından yapılması düşünülen yardımlar konusuydu.

Ak Parti ve MHP üyelerinin işyerleri yanan Çapa Restaurant ve Lal kafe isimli iki işyerine inşaat ve çatı malzemesi desteği kararına karşılık, CHP’li meclis üyeleri Özgür Seçkin ve Ersin Gümüş hayır yönünde oy kullanmışlardı.

Özgür Seçkin ve arkadaşının hayır oylarına karşılık diğer duyarlı meclis üyelerinin tamamı esnaflara küçük de olsa malzeme desteği yapma yönünde oy kullanınca, destek kararı oy çokluğuyla kabul edilmişti.

Özgür Seçkin’in mağdur esnafa karşı takındığı olumsuz tavır ilçe halkı tarafından kınanırken, CHP’nin esnaf nezdindeki durumu da zora girmişti.

Kapalı pazar yerleri ve sağlık ocaklarına da karşı çıktılar

2020 yılı Ağustos ayı meclis toplantısında ele alınan gündem maddelerinden ikisi ilçeye yapılması düşünülen kapalı pazar yerleri ve sağlık ocağı konularıydı.

Gündemin birinci maddesi Akçakocalı iş insanları Mustafa ve Emrah Aydın’ın merhum babaları adına hem Çuhallı çarşısına hem de Ayazlı mahallesi Sapak mevkiine birer kapalı pazar yeri yaptırma talepleriydi.

Yapım masraflarını kendi ceplerinden karşılayacak olan Aydın kardeşlerin talep dilekçelerine diğer meclis üyeleri Evet yönünde oy kullanırken, CHP’li Özgür Seçkin ve Ersin Gümüş Hayır yönünde el kaldırdılar.

Gündemin ikinci maddesi Akçakocalı iş insanı Burhan Özdemir’in merhum babasının ismini vereceği sağlık ocağı yapımı konusuydu. Sapak bölgesinde bugün hizmet verme aşamasına gelen sağlık ocağına o dönemde tüm meclis üyeleri Evet derken, CHP’li Özgür Seçkin ve arkadaşı Hayır yönünde oy kullanmışlardı.

Özgür Seçkin, Basının Meclis oturumlarını haber yapmasını istemedi

2022 yılı Mart ayı oturumunda, gündem dışına çıkarak sansasyonel bir saçmalığa imza atan isim yine CHP’li Özgür Seçkin oldu. Basın mensuplarının Meclis oturumlarını haber yapmalarına tahammül edemeyen Seçkin, belediye başkanına habercilerin salondan çıkartılmasını istediğini söyledi.

Basın özgürlüğünün halkın haber alma özgürlüğü olduğunu kavramadığı görülen Özgür Seçkin’in bu basın düşmanı tutumuna karşı salondaki bazı meclis üyeleri tepki verince, başkan Yanmaz öneriyi oylamaya sunmuştu.

Basın mensuplarının salonda kalmasını oylamaya açan Yanmaz’ın teklifine, CHP’li 2 meclis üyesi dışında kalan tüm meclis üyeleri evet yönünde oy verince, bu ezici tavır, basına tahammülü olmadığı görülen Özgür Seçkin üzerinde soğuk duş etkisi yapmıştı.

Özgür Seçkin, 2023 yılına emek düşmanlığını tescilleyerek girdi 

Geçtiğimiz hafta yapılan 2023 yılı Ocak ayı meclis oturumunda gündem maddelerinden biri de işçilerin maaşlarının ödendiği birim olan ABİTAŞ’ın sermayesinin yükseltilmesi talepli gündem oldu.

İşçilerin yeni yılda artan maaşlarını ödeyecek olan ABİTAŞ’ın kasasındaki meblağı artırmaya yönelik bu gündem, tamamen teknik bir düzenlemeden ibaret olmakla birlikte, yeni bir borçlanma veya yeni bir yatırım talebi içermemesine rağmen, müzmin muhalif Özgür Seçkin bu maddeye de karşı çıktı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan yeni asgari ücret tutarıyla birlikte, belediye personeline ödenecek toplam meblağın yükselmesi nedeniyle bu parayı karşılaması için ABİTAŞ’ın sermaye artırımının sağlanması gerekiyordu. Bunun sağlanmaması halinde 150’ye yakın belediye işçisi işten çıkartılmak zorunda kalacaktı. Tüm bu açıklamaların yapılmasına ve diğer partilerin meclis üyeleri bu teklife can-ı gönülden Evet demelerine rağmen, Özgür Seçkin yine kendinden beklendiği gibi davranarak Hayır yönünde oy kullandı.

İşleri ve gelecekleri ellerinden alınma kaygısı taşıyan 200’e yakın belediye peroneli, üzerlerine işçi tulumlarını giyerek meclis salonundaki oturumu izledi. Gündemin kabul edilmemesi durumunda işlerini kaybedecek olan emekçilerin salondaki fiili varlığına karşılık Özgür Seçkin onların gözlerine bakarak yine de ‘Hayır’ dedi.

Kullandığı oyun sonuca bir etkisinin olmayacağını bile bile Hayır diyen Özgür Seçkin, bu kararıyla emek yanlısı CHP’nin çizgisinden ne kadar uzakta durduğunu gösterse de, işçilerin kendisini salonda yuhalamasına engel olan isim ise, iddia o ki, 10 dakika ara verdiği toplantıda işçi temsilcilerine haber gönderen belediye başkanı Okan Yanmaz oldu.

Kendisi siyaset üretemiyor fakat ceremesini CHP çekecek

Fikret Albayrak tarafından CHP’nin meclis üyeliği listesine sokulan Özgür Seçkin’in ilçe halkına, ilçe esnafına, ilçe turizmi ve sanayisine karşı tavır alması artık sıradan bir hal almasına rağmen, bunlara bir de emek düşmanlığı eklenince, bu durumdan etkilenecek olan CHP’nin seçim dönemlerinde seçmenlere ne söyleyeceği merak ediliyor.

CHP İlçe başkanı Tuğrul Abanoz ile konuşmadığı, CHP ilçe örgütü ile mesafeli olduğu ileri sürülen Özgür Seçkin’in siyaset üretemediği, CHP’nin halka ve emeğe yakın duran politik duruşundan uzak bir duruşa sahip olduğu su götürmüyor. Fakat kendisini siyaseten bitiren Seçkin’in yaptıkları yüzünden CHP’nin de ilçede kan kaybettiğini görmemek için kör olmak gerek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.