Akçakoca Yukarı mahallede park halinde olan bir minibüs, belirlenemeyen bir sebeple hareket edince, 5 metre yükseklikten bir evin üzerine uçtu.
Ölü ya da yaralıların olmadığı talihsiz kazada, alt katı demir ferforje ve korkuluk atölyesi olan binada yaşayanlar, deprem oluyor korkusuyla kendilerini bina dışına attı.
E. Y’ye ait olan minibüs, şoförün kendi imkanlarıyla düştüğü yerden çıkartılamayınca, olay yerine çağrılan vinç yardımıyla düştüğü yerden çıkartılarak yola alındı.