DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2191342-3,53%
Düzce
21°

AÇIK

16:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

KESK’TEN AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA!..
1007 okunma

KESK’TEN AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA!..

ABONE OL
25/04/2023 14:32
KESK’TEN AKÇAKOCA DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA!..
2

BEĞENDİM

ABONE OL

MÜCADELEMİZ CAN!  ÖNCELİĞİMİZ İNSAN!

YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ!

23 Kasım 2022 Düzce Depremi Sonrası Basın aracılığıyla Düzce ve Ülke Kamuoyuna hasarlı durumda olup CAN GÜVENLİĞİNİ tehdit eden Akçakoca Devlet Hastanemizin durumu ve tahliyesine dair açıklamamızı yapmıştık. Geçen süreçte bir şey yapılmadığını sadece resimlerle tespit edilen hasarların sıvanıp boyanarak kapatıldığını öğrendik.

Sendikamızın yaptığı başvuru sonrası Akçakoca Devlet Hastanemizin hasar durumuyla ilgili Sağlık Bakanlığınca “binanın onarma ile giderilemeyecek derecede hasarlı olup, acil tahliye kararı” olduğunu öğrendik. Ancak bu karar Sendikamıza tebliğ edilmemiş, Kamuoyuna duyurulmamış ve en önemlisi kararın gereği yerine getirilmemiştir.

6 Şubat 2023 te yaşanan depremler sonrası İskenderun Devlet Hastanesinde bir bölümü için yıkılmıştır. Halbuki 2012 yılında alınan YIKIM KARARI alındığı halde yıkım yapılmamış sonuçta Sağlık Emekçisi arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızdan 72 can kaybı yaşanmıştır. Aynı durumun Akçakoca ya da bir başka hizmet kurumunda olmasını istemiyoruz.

 Düzce Valiliği kanalıyla Düzce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden Mart 2023 te yaptığımız başvurumuz ile; Akçakoca Devlet Hastanesi ile iş kolunda çalışma yürüttüğümüz Sağlık ve Sosyal Hizmet Kurumlarının hasar tespitini, zemin etüdlerini talep ettik. Bugüne kadar henüz cevabımız ulaşmamıştır.

“KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPILMASINI BEKLİYORUZ”

            Kamuoyunun ve çalışanlarımızın tedirginliğin giderilmesi, hastalarımızın ve Sağlık Emekçilerinin CAN GÜVENLİĞİ ile YAŞAM HAKKININ KORUNMASI için Sağlık Bakanlığını yazısının gereğinin yapılarak Akçakoca Devlet Hastanesinin çok ivedi tahliye kararının yerine getirilmesini bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtmek isteriz.

            Sayın Valimizin, İl Sağlık Müdürlüğümüzün ve Akçakoca Belediyemizin ortak çalışma yürüterek yerinde sağlık hizmeti sürdürülmesi için planlama yapılması, yapılacak çalışmaları kamuoyuna açıklanmasını bekliyoruz.

            Halkımızın dikkatine sunmak istediğim birkaç açıklama; 2014 Yılında Hastanenin yıkılıp yeniden yapılacağı haberi, 2018 Yılında proje aşaması haberi, 2020 Yılında projenin onaylandığı haberi ve 12.11.2021 Yılında İlk kazma vurulacağı haberleri tüm kamuoyuna duyurulmuştur.

            Biz Sağlık ve Sosyal Hizmet alanında örgütlü sendika olarak diğer sendikalar gibi yetki peşinde, reklam hevesinde değiliz. Önceliğimiz YAŞAM HAKKI olduğunu Siz değerli Basın Emekçileri aracılığıyla Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilerine, Akçakoca ve Düzce Halkımıza ve Ülkemiz Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.25/04/2023

             Cemal YILMAZ

   SES Düzce İl Tems.Eş Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.