DOLAR 32,4618 0.02%
EURO 34,8141 0.13%
ALTIN 2.477,890,65
BIST 9.530,47-0,18%
BITCOIN 2001392-4,17%
Düzce
22°

AZ BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SARIOĞLU 2021 YILINI MASAYA YATIRDI
3282 okunma

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SARIOĞLU 2021 YILINI MASAYA YATIRDI

ABONE OL
20/01/2022 18:39
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SARIOĞLU 2021 YILINI MASAYA YATIRDI
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Haberin videosu:

https://www.facebook.com/100071434490702/videos/271349918266447

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, medya mensuplarıyla yaptığı basın toplantısında 2021 yılını değerlendirdi. 2021 yılının pandeminin etkileri ve döviz kuru üzerinden yapılan ekonomik msaldırılarla geçmesine rağmrn, çok sayıda projenin tamamlandığını kaydeden başkan Sarıoğlu, devam eden projelerin de yakın takipçisi olduklarını söyledi.

Pandemiye ve ekonomik saldırılara karşı direnç sağlandı

Saat 14.30’da parti binasında gerçekleşen basın toplantısında, pandeminin etkisiyle dünya ekonomisini etkisi altına alan genel bir durgunluk ve fiyat enflasyonu oluştuğunu ifade eden Sarıoğlu, tüm bu olumsuz etkilerden ülke olarak etkilenmekle birlikte, hükümetin aldığı yaşamsal tedbirler ve sosyal destek adımlarıyla bu olumsuz etkilerin en aza indirildiğini söyledi.

Afet köyleri mağdur edilmedi

Sarıoğlu, Akçakoca’nın sel afetinden etkilenen köyleri Uğurlu, Esmahanım ve Dilaver’de bazı konutların yerleşim yerlerinden kaldırılarak başka bölgeye taşınması kararını değiştirmek için yoğun bir çaba harcadıklarını belirtirken, bu sürecin sonunda değişiklik kararından vazgeçildiğini ve vatandaşların olası mağduriyetinin giderildiğini söyledi.

İlçeye yarı olimpik havuz kazandırılıyor

Gençlik ve Spor bakanı tarafından geçmişte Akçakoca’ya verilen yarı olimpik havuz  sözünün takipçisi olduklarını söyleyen Sarıoğlu, bu süreçte Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve milletvekilleri aracılığıyla projenin hayata geçmesi için çalıştıklarını ve ilçeye kazandırdıklarını söyledi.

Akçakoca’dan Düzce’ye giden minibüslerde vatandaş mağduriyeti son buldu

İlçe Başkanı Sarıoğlu, son günlerde yaşanan minibüs taşımacılığıyla ilgili de bilgi verdi. Akçakoca minibüslerinin Düzce içine girmemesiyle ilgili yaşanan mağduriyeti gidermek için çalışma yürüttüklerini kaydeden Sarıoğlu, bundan sonra saat 10’00’a kadar minibüslerin şehir içine gireceğini söyledi.

Yapılmayan köy yolları yapılacak

Aktaş şelealesine giden yolun yapılmasıyla ilgili olarak İGM başkanlığı ve İl Özel İdaresi üzerinden çeşitli temasları gerçekleştirdiklerini söyleyen Sarıoğlu,  Melenağzı köy yolu ve üniversite yolunun yapımıyla ilgili olarak İl Başkanı Keskin ile birlikteValilik ve milletvekilleriyle çeşitli defalar görüşüldüğünü, planlama ve ödenek çalışmasıyla ilgili son noktaya gelindiğini sözlerine ekledi.

Fakıllı mağarasına 650 bin TL ödenek 

Düzce Valisi Cevdet Atay ile birlikte Fakıllı mağarasını ziyaret ettiğini belirten ilçe başkanı Sarıoğlu, orada yeni açılacak bir bölümle ilgili olarak ihtiyaç duyulan 650 bin TL’lik ödeneğin sözünün alındığını sözlerine ekledi.

Okullar onarılacak

Ak Parti ilçe başkanı Sarıoğlu, Akçakoca’da bir okulun yıkılarak yerine yeni bir bina yapılacağını, dört okulun da onarılığ güçlendirileceğini aktarırken, bu çalışmaların hızlanması için gerekli girişimlerin yapıldığını ve planlamasının da yapıldığını söyledi. Sarıoğlu ayrıca, bir okulda yapılması planlanan güçlendirme çalışmasının eğitim dönemi içinde yapılmasını doğru bulmadıkları için, özellikle taşımalı sistem öğrencilerinin mağdur olmaması için, bu kararın değişerek çalışmanın yaz tatili döneminde yapılıp bitirilmesi için karar alınmasını sağladıklarını da söyledi.

OSB’de son düzlükteyiz

Akçakoca OSB çalışmasında sona gelindiğini belirten Sarıoğlu, taliplerin fabrika arazisi satın almak için protokol imzalama aşamasına geldiklerini söyledi. Valilik ve ATSO yönetimi tarafından sürecin yönetildiğini kaydeden Sarıoğlu, siyasi ve idari anlamda eksik kalan ne varsa kendilerine söylendiğini ve bu alanlarda gerek Ak Parti il ve ilçe yönetimleri, gerekse de Düzce belediye başkanı Özlü’nün girişimleriyle muhtemel sorunların derhal giderildiğini sözlerine ekledi.

Dalgakıranların yapımı ihale aşamasında…

Akçakoca’ya yapılması planlanan  dalgakıran ve mahmuzların 5 yıldan uzun süren bir sürecin sonunda yapım ihalesi aşamasına geldiğini belirten Sarıoğlu, bu konuda yeni itirazların olduğunu gözlemlediklerini, teknik yönü ağır basan bu konularda daha fazla bilgilenmenin ve konuyu bütün boyutlarıyla değerlendirmenin doğru olacağını söyledi.

Sarıoğlu ayrıca, dalgakıranlar konusunda birkaç ay öncesine kadar iyi bir fikir olduğu yönündeki ortak kanaatin son günlerde bazı itiraz seslerine dönüştüğünü, bu durumda özellikle kumun çekilip çekilmemesi ve plajların nasıl etkileneceği üzerinden biraz daha bilimsel fikir alışverişlerine ağırlık vermek gerektiğini söyledi.

Hastane ve kavşak aynı dönemde yapılacak

Akçakoca’ya yapılacak olan yeni devlet hastanesinin olduğu yere bir kavşak çalışması olacağını da sözlerine ekleyen ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu, trafiği rahatlatacak ve olası kazaları önleyecek olan kavşak çalışmasının da hastane çalışmasıyla aynı dönemde yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.